Červen 2012

Nedůvěryhodný premiér

29. června 2012 v 9:04
Lidé předsedovi vlády nevěří. Nevěří mu voliči, nevěří mu koaliční partner, nevěří mu opozice, nevěří mu spolustraníci. Premiérovi JE TO JEDNO. Populární být nechce, to klidně přenechá lidem typu Gross, Buzková apod. Tvrdí, že po bývalém ministru školství Dobešovi byl Pospíšil rozpočtově nejproblematičtější člen vlády. Ovlivňování justice bere jako hypotetickou námitku.

Nedůvěryhodný ministr ????

27. června 2012 v 12:00
Pezident Václav Klaus odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Konec člena vlády navrhl premiér Petr Nečas. Ten prohlásil, že Pospíšil nezvládal ve svém resortu šetřit a chtěl naopak do rozpočtu více peněz. Proto Nečas podle svých slov ztratil v Pospíšila důvěru. Důvodem je manažerské nezvládnutí resortu, především v rozpočtové oblasti. Všichni ministři dělají velmi bolestivé škrty, snižují platy, propouštějí lidi. Celá vláda škrtá, on navrhl navýšení rozpočtu o jednu miliardu. Má důvěra v jeho schopnosti manažersky zvládnout resort klesla pod bod mrazu," uvedl premiér.

Důchody budoucnosti

27. června 2012 v 8:51
Důchod dnešních třicátníků bude 6500 korun - konečně to někdo napsal natvrdo. Tedy samozřejmě ta částka bude vyšší, jedná se o kupní sílu, neboli hodnotu zboží, které si za to koupím. Poměr průměrného nástupního důchodu k průměrné mzdě v klesne ze současných 46 procent na 26 procent v roce 2050. Toto jsou údaje, které by si každý měl velmi pečlivě přečíst a pouvažovat nad nimi. Já osobně bych to dala místo volebních plakátů na bilboardy.

Vystrčené růžky

26. června 2012 v 9:20
Stačí drobná úprava (možná ne tak úplně drobná) úprava počítačového kódu a bum - e-mail, který si člověk nastavil ve svém FB profilu zmizí - místo původního e-mailu se ukazuje pouze adresa ve formě přezdívka@facebook.com. Facebook rozhodl.

Vyhlídky

24. června 2012 v 10:12

Článek Jeronýma Klimeše "Vize při utahování opasků" není online. Dostala jsem ho včera k snídani spolu s čerstvým pečivem. Je ale tak dobrý, že sem některé věci prostě přepíšu. Například "mezi válkami se situace postupně zhoršovala, ti bystřejší již vědeli, co se bude dít".

Arabské jaro - rok poté

21. června 2012 v 9:28
Loňské vzpoury obyčejných lidí, kteří byli dlouhá léta utlačovaní diktátory, naplnily demokratickou Evropu i Ameriku nadšením. Konečně promluvil lid a ukázal svoji sílu, konečně i v těchto zemích bude nastolen ten správný řád - demokracie. Měla jsem tenkrát mnoho pochybností, protože nejsem optimista a hlavně protože vidím, kam vedla demokracie v ČR, zemi, která s Egyptem nebo Libyí nedá srovnávat z hlediska společenské vyspělosti. Uplynul rok a Libye se zmítá v chaosu, v Egyptě záhadně vyhráli volby dva prezidenti a mezitím zemi dál vládne armáda.

Neobyčejní lidé

19. června 2012 v 11:05
Demokraticky zvolení zástupci lidu jsou nervózní. Necítí se už tak nezranitelně, jako až donedávna. Zveřejňování odposlechů se Jim vůbec nelíbí. Rádi by to policii zkomplikovali - debatují mimo jiné o tom, že povolování odposlechů poslanců by mělo být přísnější než u "obyčejných" lidí.

Změna je život

15. června 2012 v 9:48
Bankovní poplatky jsou pro banky skvělým zdrojem příjmů. Lidi v ČR platí za leccos - za privilegium uložit si v bance peníze nebo za zjištění, kolik těch peněz na účtu vlastně mají. Lidé hudrují - ale pouze necelá pětina klientů bank v Česku v minulosti změnila banku. Průzkum sice potvrdil velkou nespokojenost českých spotřebitelů s výší bankovních poplatků, zároveň je ale zde evidentní nezájem spotřebitelů s tím něco dělat.

Šmejdi

13. června 2012 v 14:26
To je název nového dokumentárního filmu, který vzniká o českých předváděcích akcích, zaměřených na důchodce. Lidovky se tím zabývají už pár dní, dnes přinesly i pár skutečných příběhů datujícících dokonce až konec minulého století. Už tak dlouho v ČR firmy operují, tlačí na důchodce a mastí si kapsy. Vše jak už je v ČR dobrým zvykem, zcela legálně.

Bez práce

11. června 2012 v 13:56
je skoro půl milionu lidí. A to je jen to oficiální číslo těch, kteří jsou registrovaní. Drobní podnikatelé na tom nejsou o moc líp - v průměru měsíčně do insolvence padne přes dvě stě firem a živnostníků. Na propouštění se chystají i telefonní operátoři. Absolventům vysokých škol už titul a jazyk nestačí - hodně vysokoškoláků začíná v kontaktním centru, kde zvedají telefony a komunikují se zákazníky, jiní zase zadávají smlouvy. Na to jim stát platí drahé studium? Českou vládu to stále nijak zvlášť nezajímá.