Neobyčejní lidé

19. června 2012 v 11:05
Demokraticky zvolení zástupci lidu jsou nervózní. Necítí se už tak nezranitelně, jako až donedávna. Zveřejňování odposlechů se Jim vůbec nelíbí. Rádi by to policii zkomplikovali - debatují mimo jiné o tom, že povolování odposlechů poslanců by mělo být přísnější než u "obyčejných" lidí.


Naši poslanci jsou totiž velmi neobyčejní. Řada z nich je v politice dlouhodobě, nic moc jiného neumí (tedy oni ani moc neumí ani tu politiku, ale to v ČR není potřeba, stačí se podívat na poslankyni Kočí). Pobírají velmi slušné peníze, nemusí se nikomu zpovídat, jestli na schůze chodí nebo nechodí, důsledky jejich práce je nijak neovlivní a straničtí kolegové je až na vyjímky v průšvihu podrží a postarají se o ně i v případě, že se voličům znelíbí jako Ivan Langer. Ba i když je odsoudí, prostě se vrátí zpátky do práce a nadále pobírají plat i náhrady. Nakonec náhrady se nadále budou dávat i poslanci, který na náklady daňových poplatníků sedí ve vazbě. Kterýpak obyčejný člověk tohle může říct. Je pak pochopitelné, že i policie by se k poslancům měla chovat jinak a ne je jen tak odposlouchávat jako kdekoho.

Už teď policie celou akci Rath utajovala před vlastními šéfy. Vláda hlásající boj s korupcí ale nemá žádnou velkou radost z toho, že se opravdu korupce odhaluje - naopak by raději tomu odhalovaní trochu udělali přítrž. Nakonec jsou to zákonodárci, tak si k tomu nějaký zákon odsouhlasí a bude.

Přece voliči to tak chtějí, že...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evropanka Evropanka | Web | 20. června 2012 v 8:32 | Reagovat

Ano, velmi neobyčejní :-) Viděla jsi Hyde Park s Markem Bendou? http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/jak-uvazuji-politici-priklad-benda?utm_source=newsletter&utm_medium=mail&utm_campaign=ns_cnt_sp

Oni možná nejsou nejschopnější a nejvzdělanější výkvět společnosti, ale tak blbí, aby si pod sebou sami řezali větev, to zas nejsou :-)

2 Milan Milan | 20. června 2012 v 12:46 | Reagovat

Za komunistů museli být poslanci stále obyčejní lidé. Práce to nebyla placená, ale refundovaná. Poslanci chodili normálně do práce. Znal jsem takového, co cca půl roku fáral do hlubinného dolu, čtvrt roku zasedal a zbytek přidala na exkurse a delegace.(a dovolenou, jistě). Někteří sice měli svá civilní povolání také politická či jinak kancelářská, ale řada z nich byla z výrobního prostředí a v tomto prostředí zůstávali i jako poslanci.
(Tím nechci tvrdit, že za komunistů to bylo lepší. Jen připomínám, že nebyli poslanci vždy tak neobyčejní lidé jako jsou jimi dnes.)

3 Kimmy Kimmy | 20. června 2012 v 13:22 | Reagovat

[1]: Evropanko - Hyde Park jsem neviděla, Bendu jsem zahlídla v televizních novinách, jak se baví o Parkanové - ten člověk na mě vůbec působí tak nějak rozplizle, jako leklá ryba.

Ovšem citáty na ČP jsou kvalitní - i když nepravdivé. Voliči si totiž v ČR nevolí poslance, až na vyjímky, kdy je v posledních volbách zakroužkovali, ale většinu poslanců dosadí politická strana.

Co se týče řezání vlatní větve - myslím, že se poslanci velmi poučili z toho, jak si zdanili ty náhrady :).

4 Kimmy Kimmy | 20. června 2012 v 13:26 | Reagovat

[2]: Milane - trefil jste to... těm lidem setkání s realitou všedního dne palčivě chybí. Dívala jsem se v neděli na část OVM a byl tam Kamil Jankovský - to bylo cvičení ve vyhýbavosti, mlžení a okecávání problematiky EU fondů. Skoro jsem si chtěla napsat úvahu na téma "profesionální politik - oxymoron", protože v chování politiků není profesionálního zhola nic.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama