Červenec 2012

Vláda rozpočtové zodpovědnosti

30. července 2012 v 15:40
Tento termín mě mate čím dál víc. Na jedné straně dostane ministr spravedlnosti na hodinu padáka, protože se nechová dostatečně rozpočtově zodpovědně. Na druhou stranu firma ATS telecom dostává jednu zakázku za druhou, ačkoli nabízí dražší řešení , na ministerstvech se nakupují drahé hodinky, právní rady, jazykové kurzy a další a poslanci mají pocit, že vykonávavjí tak dobrou práci, že si v době zvyšování daní a stagnující ekonomiky chtějí zvýšit plat.... ministr práce Drábek přišel s jedním z návrhů, ačkoli právě jemu palčivě chybí peníze pro rodiny s postiženými dětmi. Práce poslanců je asi důležitější, mají peněz asi málo a s i ty náhrady musí danit...

Systémové řešení

25. července 2012 v 9:29
Nový registr aut už dva týdny nefunguje. Navzdory slibům náměstka, který to měl na starosti. Premiér dal ministrovi dopravy "ultimatum", asi v rámci své nové role tvrdého a nekompromisního předsedy vlády, který sice ministra spravedlnosti vyhodí na hodinu za rozpočtovou nezodpovědnost, ale za zpackaný systém, který lidem komplikuje život, si ministr zaslouží další šanci. Nakonec nový systém pro sociální dávky nefungoval tři měsíce a ministr Drábek na své židli stále sedí.

Národ sobě

24. července 2012 v 9:36
Kdo jiný by měl mít zájem na prosperitě a zářné budoucnosti země, než její vlastní občané. Je-li země v nesnázích, měli by to tedy být oni, kdo se zapojí do pomoci - v případě zadlužení pak nejlépe ti bohatí. Ekonomové z Německého institutu pro výzkum hospodářství (DIW) přišli s návrhem, aby státní obligace nebyly prodávány na mezinárodních trzích, nýbrž aby je nakupovali bohatí občané daného státu. Zajistilo by se tak, že se úroky nebudou měnit a vláda bude schopna bondy splatit bez dalšího drastického zvyšování celkového dluhu.

Čínská medicína

12. července 2012 v 10:45
Čína prý řeší krizi stejně špatně, jako Evropa a proto je lépe se jí vyhnout. Aspoň to je názor Pavla Kohouta. Říká - Nalijte do Česka bilion, taky budeme tygři! Skutečně? Kolik peněz do ČR nalila EU ?

Mladí a nezaměstnaní

10. července 2012 v 10:36
Mezinárodní organizace práce (ILO) vyzvala na červnové konferenci v Ženevě k urgentní akci na zastavení krize na trhu práce. Žádá politické zásahy a inovativní přístup vlád. To by mě zajímalo, co je asi tak v očích ILO inovativní přístup - zvýšit daně, aby stát mohl vytvářet další příležitosti ve státní správě?

Kolektivní zodpovědnost

6. července 2012 v 23:57
Některým členům eurozóny už dochází trpělivost s jednotou a plánovanou kolektivní zodpovědností za dluhy jiných - Finsko je připraveno na odchod z eurozóny, pokud by muselo platit dluhy ostatních zemí a Slovensko není ochotné poskytovat finanční pomoc dalším zemím eurozóny, aniž by se zavázaly, že se pustí do reforem. A mají pravdu. Zodpovědnost za vlastní občany by měla být politikům nadřazena nad ideály několika lidí a zadluženým zemím se už pomohlo více než dost - a stejně to k ničemu nebylo.

Více znamená někdy méně

3. července 2012 v 20:56
Jen je otázka, kdy už si to konečně uvědomí náš ministr financí. Když zvýšil spotřební daň benzínu, spotřeba klesla a s ní i přijmy do státní pokladny. Když zvýšil DPH - výběr celkového DPH klesl. Překvápko! Na příští rok plánuje ministr zvýšit daň z přijmů a další zvýšení DPH. Co se asi tak stane?

Manažerské dovednosti

1. července 2012 v 12:06
Oficiálním důvodem odvolání ministra Pospíšila byly jeho manažerské dovednosti. Kdyby byl nedostatek manažerských dovedností legitimní důvod pro odvolání nejvyšších představitelů, v české politice by nikdo nezbyl. Nenapadá mě jediný český politik, které ho bych označila termínem "schopný manažer".