Více znamená někdy méně

3. července 2012 v 20:56
Jen je otázka, kdy už si to konečně uvědomí náš ministr financí. Když zvýšil spotřební daň benzínu, spotřeba klesla a s ní i přijmy do státní pokladny. Když zvýšil DPH - výběr celkového DPH klesl. Překvápko! Na příští rok plánuje ministr zvýšit daň z přijmů a další zvýšení DPH. Co se asi tak stane?


Ministr financí ovšem chybu nepřizná, protože je neomylný a rozumí tomu nejlíp (podobně jako jeho stranický kolega Drábek). Je jedno, jestli mu to někdo věří, protože jeho předseda vlády postu nezbaví, ačkoli se asi ze všech ministrů chová nejméně rozpočtově zodpovědně - neboli zapřičiňuje pro rozpočet největší škody.

Problémem české státní pokladny není nízké DPH. Problémem české státní pokladny je především korupce, plýtvání, ministři neumětelové a slavné EU fondy tomu také nepomáhají. Žádný z těchto problémů ministr financí neřeší. Neřeší ani to, že by ministři mělí být dobří hospodáři - zákon jim to neukládá, tak co by kdo ještě chtěl. On sám totiž dobrý hospodář není (když podle zákona nemusí) - tak co.

Jakožto pravicový ministr zvyšuje daně - což je klasická taktika levice - a obhajuje to rozpočtovou odpovědností, avšak návrhy podpory technického školství, vědy a výzkumu či nájemního bydlení označuje jako levičácké. Tak jsem asi levičák, protože mně tyhle návrhy, ač vyšly od odborů, přijdou jako velmi rozumné a přinejmenším středové - nic levicového na nic nevidím. Dostupné nájemné bydlení v ČR palčivě chybí, protože obce se bytů k velké radosti mnoha lidí rychle zbavují a umožňují tím velmi výhodné transakce. Doplácí na to především lidé v tísni, jako jsou třeba ženy, které by rády odešly z problematických vztahů, ale jednoduše nemají kam. Ať se pan ministr dojde optat do nějakého azylového domu - ale to je kompetence jeho neomylného kolegy Drábka, který tomu všemu rozumí a chyby nedělá. A je fakt, že Drábka by v azylovém domě nemusely rozlobené matky za sKartu a fiasko s dávkami zrovna přivítat chlebem a solí.

Hlavně, že podnikatelé nemusí z nových vozů DPH platit - na to asi máme, to už by bylo vyloženě levičácké.

Zvyšování daní a následné zdražování zboží opravdu vede lidi k tomu, že budou nakupovat jinde - obzvlášť když do rovnice doplníme milý český personál, který si umí zákazníka vážit. Ovšem na poslanecké platy a náhrady - a na odměny ministerských náměstků - na to se v té děravé státní pokladně nějaké ty vybrané daně vždycky najdou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zdenekb zdenekb | Web | 4. července 2012 v 19:23 | Reagovat

Jen drobnou připomínku - slavné EU fondy by se našemu rozpočtu celkem šikly, kdyby je ovšem české úřady, úředníci a čeští podnikavci nechtěli pravidelně natáhnout a 'območit' o značné částky. Není divu, že i v přebujelém Bruselu už si toho všimli a utáhli kohoutek...

2 Evropanka Evropanka | Web | 4. července 2012 v 23:28 | Reagovat

No, slavné EU fondy. Dřív to šlo i bez nich. Jasně, díky nim vznikla i spousta užitečných věcí, ale jinak darmo mluvit. Na kolik zbytečných kravin ty peníze jdou. Dneska jsem zrovna četla, že nějaká radnice za ně nakoupila třeba propagační kondomy. Ha, tady: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56404490-absurdni-vyuziti-dotaci-evropske-miliardy-mizely-do-cokolad-privesku-a-prezervativu

Nebo u nás na vsi, máme za humny takovej malej zarostlej kačák. Ideální místo pro dotace! Vesnice je zadlužená, na nic pořádně nejsou peníze, podél silnice 1.tř. chodíme stále bez chodníku, ale kačák, ten opravíme!

No, ale co se tématu týče, nemyslím, že je Kalousek dobrý ministr financí. Omylu, že zvýšením DPH se zvýší i objem odvodů, se dopouští opakovaně.

sKarty jsou drahej a zbytečnej paskvil.

3 Kimmy Kimmy | 6. července 2012 v 23:15 | Reagovat

Zdeňku, ano - malý český člověk. Moc dobře je to popsáno tady - http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-prehnany-stat-a-nezvladnuta-svoboda-ftj-/p_spolecnost.asp?c=A120702_232225_p_spolecnost_wag

Ale Brusel - ten na to měl dávno přijít - stejně jako měl dávno zatlačit na skutečné uvedení do praxe zákona o státní službě.

V Bruselu je ta sebranka šmejdů úplně stejná - jen tam bych věřila, že jsou o něco málo prohnaní a o hodně víc zaslepení.

4 Kimmy Kimmy | 6. července 2012 v 23:18 | Reagovat

Evropanko - ano - ale zas promrhání EU fondů není tak úplně česká specialitka - v Dánsku prý mají na rovině lyžařský areál a v Itálii si z toho nějaká manželka politika budovala business - ty příběhy jsou na internetu.

Kalousek není dobrý ministr, Drábek není dobrý ministr a Nečas není dobrý předseda vlády. Jsou to šmejdi.

Nejvíc mě štve, že poctivý občan je v téhle zemi opravdu už idiot.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama