V zájmu objektivity

6. září 2012 v 10:51
Nikdy jsem neměla v úmyslu dělat z tohohle osobní záležitost. Tady měly být vyloženě politické komentáře a nic jiného. Ale nikdy neříkej nikdy - nedávno jsem se na sebe dověděla zpětnou vazbu. Ne jen tak od někoho - nýbrž od Skutečné Diskutérky, která vede několik let intenzívně komentovaný diskusní blog, takže o diskusích něco tuší. A Skutečná Diskutérka si věru nebrala servítky.


Skutečná Diskutérka vahou své autority varovala lidi na jiném serveru, že " Kimmy diskutovat moc neumí, omílá si svoje názory vyčtené z novin, diskusním partnerům, kteří píšou, co se jí nehodí do krámu, příliš nenaslouchá, neuzná svůj omyl, mnohokrát vůbec netuší, o čem píše, nezná základní pojmy, nechápe úlohu jednotlivých složek justičního systému, nenamáhá se ověřit termíny, sepisuje bohapusté domněnky, a to vše stylem jako by věděla vše. "

To vše v zájmu objektivity. Nevím odkdy je v zájmu objektivity kydání hnoje. Leč moje zkušenost se Skutečnou Diskutérkou je bohužel taková, že navzdory jejímu právnickému vzdělání, ji definice pojmů příliš netrápí. Upřímně řečeno objektivita taky ne. Je tomu sotva rok, co Skutečná Diskutérka charakterizovala moji osobu takto:

"dáma s rozhledem a přehledem, se zkušenostmi ze zahraničí, s vyhraněnými názory, ucelenou životní filozofií, osobitým pohledem na svět a také s přesným a výstižným vyjadřováním"

Jak se z přesného a výstižného vyjadřování staly bohapusté domněnky? Na to stačilo pár diskusí o demokracii a justici, kde jsem zjevně šlápla na kuří oko. A narozdíl ode mně, která prostě na blogy lidí, jež už dál nemůže respektovat, chodit přestane, Skutečná Diskutérka můj blog navštěvuje - ale protože je Skutečná Diskutérka, tak mi to i vysvětlila - chodí sem "pro inspiraci, co zase laici nepochopili (resp. v čem se nechali obalamutit českými novináři) a co by tedy bylo vhodné vysvětlit." Investigativní novináři - neschopná banda, která akorát mate lidi - ještěže lidé mají Skutečnou Diskutérku, která to vhodně vysvětlí.

Skutečná Diskutérka si ale kupodivu myslí, že bych měla psát dál. Nechápu to. Znám jednu uživatelku, na jejíž vyjadřovací schopnosti mám zhruba stejný názor jako Skutečná Dískutérka na moje - ba Skutečná Diskutérka nás považuje za sobě rovny. Naštěstí je asi v komunitě, která mne a dotyčnou zná, jediná - to ale Skutečnou Diskutérku jistě netrápí. Každopádně kdyby dotyčná uvažovala, že s aktivitou na webu skončí, upřímně bych jí poděkovala a zatleskala a rozhodně ji nepodporovala v pokračování.

Asi to bude tím, že kam se já hrabu na Skutečnou Diskutérku - ta je taková přející - když prý mi to přináší radost, tak ať prý píšu dál. Hm - mám to brát jako povzbuzení dál plevelit net svými bohapustými domněkami, svým omíláním názorů vyčtených z novin a to vše stylem jako kdybych věděla vše? To je v nějakém zájmu objektivity? Podivné.

Skutečná Diskutérka se prý díky svým oponentům někam posunula - asi mi chtěla naznačít, že kdybych jen trochu chtěla, mohla by i ona mne posunout. Hm - nevím moc, kam by mě tak posouvala - kydat špínu já umím a volně zacházet s pojmy nijak nepotřebuju. Na kotrmelce typu vláda odborníků je riziko genocidy opravdu neaspiruju.

Každopádně se teď zase nabízí otázka, co dál. Rok se s rokem sešel, primární účel blogu - odpoutat se od bývalé komunity a diskuse - je splněn, nová komunita se nevytvořila. Radost není správný výraz pro tento blog, inspirovat Skutečnou Diskutérku ohledně toho, co zas laici nepochopili, taky není dostatečná motivace a spíše se nabízí přijmout doporučení přestat balamutit lidi.

Česká politická scéna je bahno. Špatný ministr financí, špatný ministr práce a sociálních věcí, špatný ministr průmyslu, špatný premiér. Kam ti mohou tuto zemi vést? Průšvihy, kam se člověk podívá - samá negativa a sociální nejistoty. Dva nejpopulárnější kandidáti na prezidenta - jeden odulý buran a druhý neslaný nemastný suchar. Peníze rozkradené beze studu, dluhy, které ministr financí plánuje splatit daněmi, které dusí ekonomiku. Co o tom pořád psát?

Jedna blogerka, které si moc vážím, minulý týden ohlásila konec blogu - reakce lidí ji ktomu přiměly - přestože měla nespočet fanoušků a obdivovatelů, těch pár otravů ji prostě otrávilo nadobro. Rozumím jí. Byly doby, kdy mě splašky nemohly rozházet, ale tenkrát jsem měla cíl, věřila jsem, že to má smysl. Dnes už si to nemyslím.

Evropance - mé vážené a milé dvorní komentátorce - budu mileráda posílat na míru šité politické komentáře a odkazy e-mailem.

Mmch, Skutečné Diskutérce jsem zablokovala přístup - v zájmu subjektivity. Už několikrát jsem jí řekla, že s ní diskutuji nerada a teď, když vyšlo najevo, že na ni stejně diskusně nestačím, by to bylo bezpředmětné. Jelikož demokracie není mojí silnou stránkou, nemám naprosto žádnou potřebu dát Skutečné Diskutérce na svém blogu jakýkoli další prostor. Nepochybuji, že svým skutečným diskutérům to řádně vysvětlí tak, jako to umí jen Skutečné Diskutérky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evropanka Evropanka | Web | 7. září 2012 v 8:21 | Reagovat

Moje milá Kimmy,

tohle mě moc mrzí, nebudu předstírat, že ne. K oné diskuzi o občanské společnosti se vyjadřovat nechci, ale je pravda, že z příslibu skvělé polemiky zůstaly trosky a hořká pachuť; z toho, co jsem se tam dočetla, jsem byla velmi rozpačitá.

Myslím, že zrovna my dvě jsme důkazem, že lze vést polemiku v klidu a bez osobních útoků. A vůbec nejde o to, že si rozumíme - naše názory se v mnoha směrech velmi liší. Například v tom základním, zdali česká demokracie funguje či nikoli :-) Ale diskutovat lze, a to dokonce i velmi tvrdě. Jen prostě máme zábrany hrát unfair.

Že ne každý je takový, že existují různé animozity a že některým opravdu není dáno, to je smutné, ale proto bych nevěsila hlavu. Okénko na BC i tady bylo skvělé a jeho konec může být nakonec začátkem něčemu novému.

Gambatte!

2 Kimmy Kimmy | 7. září 2012 v 9:16 | Reagovat

Má milá přítelkyně,

máš naprostou pravdu - my spolu nehrajeme unfair a vzájemně se respektujeme. Pro mě je ten respekt klíčový. Nemohu respektovat ani lidi, kteří argumentují stylem "na má slova dojde", ani lidi, kteří nerespektují moje přání o určitých tématech nediskutovat. Tito lidé pak ve mně probouzejí temné stránky osobnosti.

Taky si myslím, že všechno má svůj čas a konec blogu je ve hře už nějakou dobu. Čas je vzácný a je lépe se špinavé stružce vyhnout, než se jí brodit (pravda, občas si člověk může jen tak pro zábavu nechat bahno protékat mezi prsty, ale jen cíleně a občas).

Co se týče demokracie - když já jsem ten pragmatik, co se dívá na to, co se děje a ne na to, co by teoreticky mohlo fungovat - takže události jako tahle - http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/pelikan-se-nestane-clenem-rady-ctu-kalouskovi-se-nelibil-jeho-blog  - mě prostě neustále přesvědčují o tom, jak v ČR ta demokracie prostě dostává na frak.

Ale než se zas pustím do nějakého omílání názorů, raději ti to pošlu soukromě...

3 Terka Terka | Web | 7. září 2012 v 14:30 | Reagovat

Máš pěkný blog.

4 Evropanka Evropanka | Web | 8. září 2012 v 8:20 | Reagovat

Pokud jsi pragmatik, tak bys měla vědět, že respekt a fair play není něco, co by se v diskuzích běžně vyskytovalo. Když spolu dva poklidně rozmlouvají, lidi okolo to nudí. Když se ti dva perou a pro ostřejší slovo nejdou daleko, lidi sledujou a baví se. A občas taky někdo přijde a přisolí, aby to mělo větší grády.

Když se špinavé stružce vyhneš, ona si v poklidu poteče dál...

5 Kimmy Kimmy | 8. září 2012 v 19:47 | Reagovat

Terko - díky!

Evropanko - běžně možná ne - já asi byla rozmazlená z původní verze PO, kterou rozbila "na má slova dojde". V té diskusi se debatovalo slušně, zajímavě a čtenost rozhodně měla - i dnes na ni lidi s nostalgií vzpomínají.

Ale doufat, že se něco podobného podaří znovu, bylo asi bláhové. A ti, kterým původní PO chybí, se stěhovat nechtějí.

Už prostě nevidím ten smysl, už nemám ten cíl. Zkusila jsem to, jsem za to ráda, nevyšlo to, život jde dál. Říká můj vnitřní pragmatik :-)

6 ratka ratka | 8. září 2012 v 21:39 | Reagovat

Chodím sem ráda a se zájmem si čtu. nevadí mi jiný pohled a mám radost když můžu bez obav napsat svůj pohled. Aniž by mě někdo vyhazoval. Nemám zájem otravovat a dělat trola.To budu raději mlčet. Přečetla jsem si spor na BC. Vlastně jsem včera poprvé naklikla toto forum a četla diskusi. Překvapilo mě, že dříve byly diskuse mnohem uvolněnější a radostnější. Četla jsem články a diskuse ještě z roku 2008, kdy jsi bydlela v Sigapuru. Víc v pohodě.

MOc Ti přeji ať se ti daří a baví tě psát. A nenech se otrávit. TAky se nenechám a jsem poučena. Někam psát již nebudu. Stačilo.

7 Evr. Evr. | 9. září 2012 v 8:21 | Reagovat

Trochu mi připomínáš Lance Armstronga. Ten, než by se donekonečna hádal a obhajoval se proti nesmyslným obviněním z dopingu, radši vrátí medaile. Na jednu stranu mě to mrzí, ale na druhou tomu rozumím. A rozumím tvému zklamání, že se migrace PO nepovedla. Škoda ho, bude mi chybět.

8 peki peki | E-mail | 11. září 2012 v 22:03 | Reagovat

Díky, Kimmy, za tvoje komentáře. Většinou jsou mi blízké a když mám jiný názor umožní mi podívat se na věc i z trochu jiného úhlu. Děkuju.
Většinu diskuzí jen prohlížím a čtu. Politické okénko na BC jsem měla moc ráda a vážně mi chybí.Neměla jsem potřebu komentovat, protože už tam většinou bylo psáno na co myslím nebo to někdo rychlejší doplnil.Bohužel z toho příjemného místečka, kde jsem tříbila myšlenky zbylo jen torzo, kam v současné době nahlížím jen velmi velmi opatrně.

9 Jana Jana | E-mail | Web | 1. října 2015 v 13:56 | Reagovat

Co se týče diskuzí a blogů, je fajn, že se vše píše takříkajíc "do obrazovky". Jinak v kanceláři je k tomu potřeba spoustu další obalové techniky https://www.ebal.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama